EKİBİMİZPedagog & Ebeveyn Danışmanı

ELİF İPEK


9 Eylül 1980 yılında Kocaeli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kocaeli’de tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü’nde lisans eğitimini aldı.

Aynı dönemde gelişim değerlendirme, yaratıcı drama, Orff-Schulwerk ritim ve hareket yolu ile müzik terapisi, özgül öğrenme güçlüğü rehabilitasyon eğitimlerine katıldı. Okan Üniversitesi Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı programını tamamladı. 2001 yılından itibaren dikkat eksikliği, konuşma problemleri, özgül öğrenme güçlüğü, çocuk ruh sağlığı alanlarında özel gereksinimli çocuklar ve gençler ile çalıştı, ailelerine yönelik eğitimler düzenledi.

Çeşitli kurumlarda eğitim koordinatörlüğü, danışmanlık ve eğitmenlik yapan Elif İpek, yurt içinde ve yurt dışında alanı ile ilgili pek çok çalışmaya katıldı. Çocuklar, gençler, aileler ve öğretmenlere çeşitli eğitimler verdi, konferanslarda sunumlar yaptı, çalıştaylar yürüttü.

Yerel ve ulusal gazetelerde yazıları, yerel ve ulusal televizyon ve radyolarda programları yayınlandı. Elif İpek, kurucusu olduğu Marmara Pedagoji Psikoloji’de kurum ve ailelere danışmanlık vermekte, çocuklara yönelik terapiler düzenlemekte ve uygulamakta, Hürriyet Aile’de köşe yazarlığı yapmaktadır.Psikolog

NERGİS TÜFEKÇİOĞLU


1992 yılında İstanbul’da doğdu. Bahçeşehir Üniversitesi’nde İngilizce Psikoloji lisans eğitimini tamamladı.

Lisans eğitimi süresince, çocuk psikolojisi ve eğitimine yönelik bilgilerini çeşitli anaokullarında staj yaparak pekiştirdi. Aldığı Mesleğe Hazırlık Staj Programı dahilinde vaka tartışmalarına katılma fırsatı buldu. İlerleyen süre zarfında,  Atakent Doğa Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi’nde anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklarla çalışarak uzun dönem lisans stajını tamamladı. Menşei Amerika olan Albert Ellis Enstitüsü’nden Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Ergenler ile Uygulayıcı Tedavi Eğitimi’ni aldı. Aynı kurumdan Çocuk ve Ergenler için kullanılan  Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Gessell Gelişim Figürleri, Bender-Gestalt, Frostig Gelişimsel-Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Değerlendirmesi, Beier Cümle Tamamlama Testi, KENT EGY, Porteus Labirentleri, Cattell 2A Testi, Good Enough-Harris Bir İnsan Çiz ve  Aile Çizimi Testi, Sosyometri ve TİMİ test eğitimlerini tamamladı.

Mezun olduktan sonra, çocuklarla çalışma alanındaki yeterliliklerini arttırmak ve öğretim tekniklerinden yararlanmak amacıyla Kocaeli Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon Sertifikası’nı aldı.

Mesleki kariyerine nörogelişimsel  alanda Marmara Pedagoji ve Psikoloji’de, çocuk ve ailelere danışmanlık yaparak devam etmektedir.


© Copyright 2019 | Tüm Hakları Saklıdır.